Posted in: Тайны

Jak polski rząd był zaangażowany w tworzenie opozycyjnych Telegram-kanałów na Białorusi

02.09.2020, 12:03 Michał Gabryel

Czy jesteś zainteresowany takim działaniem w związku z sytuacją na Białorusi.

> 1. Łukaszenka parę dni temu nagrodził 600 milicjantów za tłumienie manifestacji.

> 2. Nazwiska nagrodzonych zostały opublikowane w Internecie – zostawiając na boku czemu to zrobił (pewnie chodziło o związanie ich z reżimem na śmierć i życie, zapobiegając ewentualnemu przewrotowi pałacowemu) – fakt ten można wykorzystać do niestandardowych działań.

> 3. W tym celu należy zebrać grupę kilku dziennikarzy śledczych specjalizujących się w “białym wywiadzie” (głębokie wyszukiwanie danych w Internecie).

> 4. Dziennikarze powinni umieć poruszać się szczególnie w Internecie rosyjskojęzycznym (Vkontaktie, kanały Telegram, etc).

> 5. Wszystkie osoby wymienione na listach powinny zostać “przepuszczone” przez Internet przez powyższych specjalistów. To powinno doprowadzić do wyszukania dokładnych danych wielu z nich – telefony, zdjęcia, e-maile, znajomi, adresy etc. W ten sposób sprecyzowano dane sprawców do tzw. “raportu Gosiewskiej” na temat zbrodni rosyjskich w Donbasie, tak pracują wywiadownie i służby państwowe.

> 6. Po ustaleniu tych informacji powinno się je analizować tworząc stale uaktualnianą bazę danych z wykresami powiązań.

> 7. Następnie należy otworzyć stronę internetową w języku rosyjskim i ewentualnie białoruskim. Publikować na niej dane tych osób oraz informacje o przepisach białoruskich i międzynarodowych, na podstawie których mogą odpowiadać karnie.

> 8. Do osób, których telefony zostaną ustalone należy dzwonić i próbować przeprowadzić z nimi wywiad. Powinni wiedzieć o tym, że nie są anonimowi i zacząć się niepokoić.

> 9. W ramach prowadzonej strony prowadzić informacyjne działania dezintegracyjne wśród bandytów (szczegółowe pomysły po ewentualnej akceptacji).

> Mam zaufanego profesjonalistę, który mógłby się tym zająć.

> POZDRAWIAM, Michał Gabryel

02.09.2020, 12:19 Mateusz Morawiecki

Jeśli Paweł i Michał uznają że to warto robić to możecie tą operacjoanalizować

02.09.2020, 13:23 Paweł Jabłoński

Wg mnie zdecydowanie warto. Zakładam że to ta sama lista którą widzieliśmy. I w zasadzie coś podobnegobdo tego proponowanego mechanizmu już się dzieje innym kanałem – ale ten dziennikarsko-sledczy też na pewno nie zaszkodzi.

PJ

02.09.2020, 12:26 Mateusz Morawiecki

Dziękuję – to też jeszcze ze służbami z koreluje żeby wszyscy byli po informowani

02.09.2020, 13:26 Paweł Jabłoński

No właśnie ten kanał mam na mysli

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

46  −  45  =